Reference

Radek a Marie Kadlecovi - Jižní Čechy

    Po přestavbě chalupy, jsme se s manželkou rozhodli, že bychom mohli už začít trochu relaxovat a měli bychom si pořídit nějakou vířivku (pozemek je malý na bazén). Zakoupili jsme tedy od nejmenované firmy gumovou, nafukovací vířivku. V tu dobu byla pro nás byla super. Nejhorší ale bylo to, že se na zimu musela uklízet a na jaře opět vyndavat (bohužel hodně těžká). Krátké shrnutí: relaxace v pohodě, komplikovaná údržba vody a energetická náročnost.

Po 2,5 letech nám tato gumová vířivka odešla a mi začali hledat nějaké jiné, lepší řešení. Do oka nám padla vířivá akrylátová vana. Velké dilema při výběru. Jednou večer jsme ale náhodně narazili v časopise na leták firmy Softub. Zareagovali jsme a nechali si poslat katalog. Překvapila nás trochu cena, ale nakonec jsme se rozhodovali jestli akrylátovou nebo vířivku od firmy Softub, cenově přibližně stejné. Musím uznat, že pan Mika z firmy Softub nám naše dotazy ochotně a fundovaně vysvětlil, podal důležité informace a poradil. Po srovnáni "pro a proti", padl v roce 2018 konečný výběr na výrobek firmy Softub, model LEGEND 220 barva Mocha s cedrovým obložením Barcelona surround.

Když se blížil dohodnutý termín, byl jsem v očekávání a napjatý jak to bude vypadat a jak jí začlením do naší zahrady. Po příjezdu p. Miky a vybalení jsem byl v úžasu. Vířivka krásná, příjemný materiál a snadná instalace a i obložení, které jsme zakoupili společně s vířivkou bylo nádherné. Po umístění na správné místo, napuštění, úpravě vody a vyhřátí nás s manželkou čekal jen úžasný relax. K úpravě používáme originál sadu „Softcare kit“ a musím říci, není nic snazšího a rychlejšího pro úpravu vody. Chtěl jsem napsat recenzi hned, ale rozhodl jsem se, že ji napíši až po roce provozu. Nechtěl jsem chválit jen to co je napsané firmou Softub (myslím energetickou náročnost, údržba, udržení teploty v zimě a kvality materiálu).

Vířivka Softub fungovala po celý rok. Celoroční krásná teplota 38°C. Využívali jsme ji pokaždé, když jsme přijeli na chalupu. Rok se s rokem sešel a přišlo vyúčtování. Velice mě překvapilo. Samozřejmě byla nějaká spotřeba, ale s tím člověk který si pořídí celoroční vířivku musí počítat. Musím ale uznat, že to, jakou energetickou náročnost vířivky firma propaguje je „pravda“. Je opravdu velmi úsporná oproti konkurenci.

Závěrečné shrnutí:

Musím jen a jen doporučit. Sice člověk vydá nějaký ten větší obnos za pořízení, ale údržba a ten celoroční prožitek je něco úžasného. Není nad to se večer po práci přesunout do vířivky, užívat si relaxaci a pozorovat hvězdy se sklenkou vína v ruce poslouchat krásnou muziku a zároveň se kochat osvětleným zákoutím zahrady třeba i na silvestra. Vždy se těšíme až vyrazíme na chalupu, kde nás čeká ten náš kouzelný „SOFTUB“. Panu Mikovi a pracovníkům firmy musím jen a jen poděkovat za doporučení a vstřícné jednání.